“Qırmızı Ürəklər” (“Red Hearts”) Xeyriyyə Fondu Naftalanda
PAŞA Holdinqin dəstəyi ilə Kapital Bank və “Qırmızı Ürəklər” (“Red Hearts”) Xeyriyyə Fondu I və II Qarabağ müharibəsi zamanı şəhid olan qəhrəman oğullarımızın xatirəsini əbədiləşdirmək məqsədilə ölkənin bir sıra şəhər və rayonlarında “Vətən Bağı” layihəsini həyata keçirməyə başlayıb. Layihə çərçivəsində hər şəhər və rayonun şəhidlik zirvəsinə ucalan igidlərinin sayına uyğun ağac əkilib.
Naftalanda da “Vətən Bağı” ağacəkmə aksiyası şəhər İcra Hakimiyyətinin, Azərbaycan Respublikası Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi, PAŞA Holdinqin dəstəyi ilə uğurla icra edilib. Tədbirdə ŞİHB müavini, “Qırmızı Ürəklər” Xeyriyyə Fondunun rəhbəri, Kapital Bankın Naftalan filialının müdiri və əməkdaşları iştirak ediblər.
Şəhərin “Qələbə” parkında keçirilən aksiyada 50-dən çox ağac əkilib. Əkilən ağaclara aqrotexniki qaydalarla qulluq olunması, suvarlanması aidiyyəti qurumlar tərəfindən həyata keçiriləcək.

"Red Hearts" Charitable Foundation in Naftalan
With the support of Pasha holding, Kapital Bank and the “red Hearts” Charitable Foundation started to implement the“Garden of the Fatherland” project in a number of cities and regions of the country in order to perpetuate the memory of our heroic sons who died during the I and II Karabakh Wars. Within the framework of the project, trees were planted in accordance with the number of shaheeds of each city and district.
“Vatan Baghi” tree-planting action was successfully implemented in Naftalan with the support of the city Executive power, the Ministry of Ecology and Natural Resources of the Republic of Azerbaijan, Pasha holding. Deputy of head of city Executive power, head of “Red Hearts” Charitable Foundation, Head of Naftalan branch of Kapital Bank and employees attended the event.
More than 50 trees were planted in the action held in the city's” Victory " Park. Care and irrigation of planted trees with agrotechnical rules will be carried out by relevant agencies.